W dniach 18-19.05. 2022 r. uczniowie klas 5a, 5b i 7a pod opieką nauczycieli p. Barbary Rejczak, p. Agnieszki Drabik i p. Jolanty Chojnackiej pojechali na wycieczkę do Zagnańska, Jędrzejowa i Zakopanego.
Wyjazd w większości został sfinansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Poznaj Polskę.
W pierwszym dniu uczniowie mieli możliwość zobaczenia jednego z najstarszych dębów w Polsce – Dębu Bartek w Zagnańsku. Następna atrakcją było zwiedzenie Archiopactwa Cystersów w Jędrzejowie.
W Zakopanem pierwszego dnia dzieci odwiedziły Sanktuarium na Krzeptówkach i cmentarz na Pęksowym Brzysku, gdzie pochowany jest m.in pisarz Kornel Makuszyński.
Wieczorem dzieci mogły odpocząć na łonie natury i spędzić mile czas grając i bawiąc się na świeżym powietrzu.
W drugim dniu wycieczki uczniowie zobaczyli Wielką Krokiew, gdzie odbywają się coroczne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, następnie zwiedzili willę Atmę, gdzie znajduje się muzeum Karola Szymanowskiego. Potem udali się w podróż kolejką na Gubałówkę, gdzie obejrzeli panoramę Tatr.
Na zakończenie każdy kupił sobie pamiątkę na słynnych Krupówkach. Szczęśliwi, pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Zmiana jezyka / вибрати мову
Skip to content