Ponad 775 tysięcy złotych udało się pozyskać dla skarżyskich szkół podstawowych na nowoczesne wyposażenie w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Podstawówki zyskają pomoce dydaktyczne, dzięki którym zajęcia będą o wiele ciekawsze.

„Laboratoria Przyszłości” to program Ministerstwa Edukacji i Nauki i Centrum GovTech w Kancelarii Premiera.

W ramach tego przedsięwzięcia gmina pozyskała dla szkół podstawowych pieniądze na zakup wyposażenia służącego uczniom do rozwijania kompetencji, takich jak współpraca, kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów oraz znajomość nowych technologii.

Planowany jest zakup m.in. sprzętu komputerowego i elektronicznego, drukarek 3D, kamer z akcesoriami. „Laboratoria Przyszłości” mają unowocześnić i uatrakcyjnić naukę.

Nasza szkoła otrzymała następujące wsparcie (kwota dofinansowania uzależniona była od liczby uczniów):
Szkoła Podstawowa nr 8 – 93 900 zł

Powiązane zdjęcia:

zmiana jezyka/вибрати мову/change the language/ändere die Sprache
Skip to content