W Wielką Sobotę, 11 kwietnia, skarżyscy medycy otrzymali od klasy 1a piękne kartki/laurki przygotowane specjalnie dla nich. Dzieci przy wsparciu rodziców również przekazały na rzecz skarżyskiego szpitala 100 masek ochronnych. Inicjatywa pomocy medykom ze Skarżyska-Kamiennej, wyszła od wychowawcy klasy pani Sylwii Król. Do akcji przyłączyli się również uczniowie z Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Winnicy na Ukrainie (w ramach wspólnego projektu „Szkoła 6.0”), którzy razem ze swoimi nauczycielami i rodzicami złożyli wielkanocne życzenia pracownikom służby zdrowia w Winnicy.

To pracownicy służby zdrowia bez względu na miejsce, walczą z niewidzialnym wrogiem narażając się na szczególne niebezpieczeństwo. Dziękujemy za Wasze poświęcenie i Wasz trud.

Prezentacja Szkoły Podstawowej nr 8

Prezentacja Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej na Ukrainie

Więcej o udziale w projekcie „Szkoła 6.0” można znaleźć w zakładce „O nas”, strona „Projekty”: https://sp8skarzysko.pl/?page_id=12599