1 czerwca 2023 rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Oficjalny trening zakończy się 21 maja o północy. Kolejne dni upłyną pod znakiem ostatnich przygotowań do czerwcowej walki o każdy kilometr. Cały czas można przyłączyć się do naszej rywalizacji! Do 31 maja należy ostatecznie wybrać miasto i grupę, dla których kręcimy kilometry.

Od tego roku zgodnie z regulaminem można zmienić grupy przez cały okres trwania treningu czy RSP w czerwcu. W momencie zmiany grupy dotychczasowe kilometry zostają w starej grupie, Gdy grupa została już zmieniona, w nowej zaczynamy z wyzerowanym licznikiem. Oczywiście wszystkie dotychczasowe przejechane kilometry są widoczne w rankingu INDYWIDUALNYM.

W zabawie może wziąć udział każdy, kto zainstaluje na swoim telefonie aplikację Aktywne Miasta (dostępna bezpłatnie na Google Play i Apple App Store) i wybierze miasto, dla którego będzie kręcić kilometry (wybieramy Skarżysko-Kamienna). Rywalizacja potrwa od 1 do 30 czerwca. Na liście startowej jest już ponad 50 miast.

Skarżysko-Kamienna po raz czwarty przystępuje do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcamy wszystkich, którzy jeżdżą na rowerach czy to rekreacyjnie czy wyczynowo do udziału w zabawie. Każdy kilometr się liczy w ogólnej klasyfikacji.

W ubiegłym roku Skarżysko przejechało 99576, 55 km. Ten wynik pozwolił na zajęcie 13. miejsce w Polsce. W zabawie uczestniczyło 520 osób.

W tym roku przypada 100-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. Z tej okazji pobijmy rekord i przejedźmy wspólnie 100 tysięcy kilometrów !!!

Na potrzeby rywalizacji miasta mogą zakładać grupy (dla szkół, instytucji, stowarzyszeń , klubów itp.). Należy ten fakt zgłosić do koordynatora lokalnego – adres kontakt@mcsir.skarzysko.pl lub pod numerem telefonu 797 112 002.

Zachęcamy szkoły do zgłaszania swoich grup, gdzie można rywalizować o miano najlepszych w szkole.

Dla uczestników i uczestniczek, którzy wykręcą najlepsze wyniki przewidziane są nagrody (organizator lokalny – MCSiR Skarżysko nagrodzi pierwszą trójkę w kategorii kobiet i mężczyzn). Wszyscy zapisani do rywalizacji uczestnicy będą mogli uczestniczyć w konkursach, gdzie do zdobycia będą gadżety związane z RSP.

Na FB jest grupa Rowerowa Stolica Polski – Skarżysko-Kamienna, gdzie uczestnicy dzielą się swoimi treningami, przesyłają zdjęcia z wypadów rowerowych. Tam też znajdziecie wszystkie informacje związane z rywalizacją. Informacje będą dostępne też na stronie internetowej MCSiR.

Bardzo proszę o udostępnienie plakatów i informacji o RSP na stronach internetowych szkół. W przyszłym tygodniu dostarczymy do placówek plakaty.

regulamim_rywalizacja_RSP

Pozdrawiam
Zbyszek Biber
Koordynator RSP w Skarżysku-Kamiennej
MCSiR Skarżysko-Kamienna
Tel. 797 112 002

Zmiana jezyka / вибрати мову
Skip to content