16 grudnia o godz. 11.00 w kościele Św. Brata Alberta odbył się I Festiwal Kolęd i Pastorałek. Organizatorami wydarzenia byli: Bractwo ” Bądź dobry jak chleb ” działające przy parafii Św.Brata Alberta, Kraina Szczęścia. Do wzięcia udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie szkół podstawowych z terenu Skarżyska-Kamiennej oraz lokalne schole. W sumie w festiwalu wzięło udział 8 podmiotów, a poziom występów był bardzo wysoki. Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory: kolędę oraz pastorałkę. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu i wyłonieniem zwycięzców czuwało trzyosobowe jury. Festiwal odbywał się w dwóch kategoriach: solista/duet oraz zespół/schola. Nasz szkolny zespół „Skarlanie”, którego opiekunami są panie: Katarzyna Chwiećko, Sylwia Król oraz Anna Cukrowska, zajął bezapelacyjnie I miejsce! Zespół „Skarlanie” działa w naszej szkole od 2017 roku. Na początku funkcjonował pod nazwą „Kogucik” (pod opieką pani S.Król) i z czasem przyjął nazwę „Skarlanie”, nad którym obecnie czuwa 3 opiekunów.