W przeddzień 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, montaż słowno – muzyczny przygotowana przez uczniów klasy 8b, 4b pod kierunkiem p. W. Czajkowskiej, p. J. Chojnackiej i I. Tusznio

Podczas uroczystości młodzi artyści recytując pięknie wiersze patriotyczne przypomnieli dzieje naszego narodu, młodsi koledzy i koleżanki mogli się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Jest to dzień radosny, w którym obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Ponad sto lat temu 11 listopada 1918 r. po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Ponownie mogliśmy cieszyć się Ojczyzną, która przez wiele lat zawłaszczona była przez Rosję, Prusy i Austrię.

Chórzyści, pod kierunkiem p. J Wiśniosa uświetnili występ śpiewając przepiękne utwory patriotyczne.

Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości, dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.