W tym roku nasza szkolna świetlica wzięła udział w akcji „Sprzątanie świata- Polska”  pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”.

Kształtowanie właściwej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie. Wiek szkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i wrażliwości emocjonalnej. Dzieci w tym okresie posiadają dużą zdolność przyswajania nowych umiejętności. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.  Dzieci wyposażone w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajomy teren wokół szkoły.  Udział w sprzątaniu poprzedzony został zajęciami dydaktycznymi przeprowadzonymi na ww. temat, które zainspirowały dzieci do działania mającego na celu dbanie o nasze najbliższe  środowisko. Dzieci dowiedziały się, jak  należy dbać o przyrodę, chronić ją by korzystać z jej uroków.  Uczniowie  z naszej świetlicy z wielkim zaangażowaniem porządkowały otoczenie wokół szkoły. Akcja odbyła się sprawnie, z wielką energią do działania.