Miejskie Centrum Kultury zaprasza na wspaniałe i niezapomniane WAKACJE, w ofercie wydarzenia i zajęcia skierowane do dzieci które zostają na wakacje w mieście ale również dla rodzin z dziećmi i dla Seniorów. Przecież każdy raz w roku ma WAKACJE.

Wakacyjna Oferta została dostosowana do obowiązujących obostrzeń, związanych z pandemią COVID 19.

Bardzo zależy nam na tym by nie zawieść oczekiwań naszych mieszkańców, ale jednocześnie zachować warunki bezpieczeństwa. Wiemy o tym, dostajemy sygnały od was że czekacie na nasze wakacyjne propozycje. Dlatego też po wspólnych naradach zespołu instruktorów MCK i fachowych poradach specjalisty bhp, dbając o wasze bezpieczeństwo: niestety zmniejszamy limit osób na zajęciach, trzeba będzie pamiętać o maseczkach, dezynfekcji rąk i zachowaniu bezpiecznej odległości. Mamy nadzieję, że nasza oferta będzie na tyle atrakcyjna że każdy znajdzie coś dla siebie.

I tak zapraszamy już 20 czerwca na Spektakl „Fraszki, igraszki” w wykonaniu Filharmonii Świętokrzyskiej oraz 23 czerwca na Spektakl „Kopciuszek” w wykonaniu Studia Teatralnego Moniki Wójtowicz. Dla maluszków z rodzinami proponujemy Strefę gier i zabaw na Placu Staffa.

W lipcu planujemy Kulturę w plenerze czyli Kolorowo z MCK (proszki – kolory Holi) na Placu Staffa oraz na osiedlu Planty.

Nie zabraknie również kolejnej już szóstej edycji bardzo wyczekiwanego wydarzenia w naszym mieście czyli Street Food Festiwal z licznymi dodatkowymi atrakcjami.

Czeka na Was również ZUMBA na Placu Staffa w każdą środę lipca od godz. 9:30 oraz Szachy XXL na Placu Staffa w godz. 12:00 – 14:00.

W sierpniu natomiast Młodzieżowa Akademia Sztuki postanowiła po raz kolejny zaproponować państwu, znane i sprawdzone otwarte warsztaty plastyczne dla młodzieży z zakresu podstaw rysunku.

W naszym programie pomyśleliśmy o wszystkich tych którzy w tamtym roku dobrze bawili się z a nami ma naszych wycieczkach. W tym roku również proponujemy Rajd pieszy dla dzieci.

Nie zabraknie również zajęć plastycznych, zajęć z szycia oraz kina plenerowego.

Oprócz tych działań serdecznie zapraszamy również przez okres całych wakacji do kina centrum na premiery filmowe w specjalnych niższych cenach biletów na seanse dopołudniowe.

Życzymy zdrowych spokojnych i obfitujących w twórcze działania wakacji w naszym mieście.

Informacje i zapisy, numery tel. podane na plakacie powyżej.