W piątek 1 marca 2019 roku w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników konkursu pt. „Rejów – powrót do przyszłości” przygotowanego dla uczniów w ramach projektu „180 lecie budowy Huty Rejów przez Bank Polski w 190 rocznicę jego powstania”.

Dyrektor muzeum Monika Kowalczyk-Kogut przywitała gości, w szczególności młodzież – autorów prac konkursowych. Pogratulowała wszystkim uczestnikom nakładu pracy oraz umiejętności współpracy w ramach zespołów. Podkreśliła także rolę projektu, który jest realizowany wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim jako część Programu Edukacji Ekonomicznej. Następnie odczytano protokół Komisji Konkursowej i poznaliśmy wyniki:

– I miejsce – zespół ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stefana Żeromskiego;

zespół z naszej szkoły reprezentowały uczennice z klasy 6b:
  Klaudia Wilczyńska i Lena Suwara,
  pod kierunkiem p. Przemysława Żmijewskiego,

– II miejsce – zespół Arkhalis ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Bohaterów Westerplatte,
– III miejsce – zespół Szalona Siódemka ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Bohaterów Westerplatte.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe i upominki ufundowane przez organizatorów (zakupione w ramach projektu). Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie również wyjazd do Warszawy do Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka w dniu 12 marca 2019 roku.

Więcej informacji i zdjęcia dostępne są pod adresem: