21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Święto to ma na calu propagowanie idei dziecięcego Orderu Uśmiechu, podmiotowości dziecięcej, praw dziecka, dziecięcego obywatelstwa i pedagogiki Janusza Korczaka. Od 1968 r. nadawany jest Order Uśmiechu za działania przynoszące dzieciom radość.
W tym roku również w naszej szkole społeczność uczniowska postanowiła nadać to najsłoneczniejsze odznaczenie. Uczniowie z klas 4-8 wytypowali swoich kandydatów do tego tytułu spośród pracowników szkoły. Największą liczbę głosów otrzymali: pan Przemysław Żmijewski – nauczyciel historii i wychowania fizycznego oraz pan Tomasz Łukowiec – nauczyciel muzyki. Ordery nauczycielom wręczyła pani dyrektor Magdalena Ciok.
Jak na Kawalerów Orderu Uśmiechu przystało, nasi nauczyciele wypili puchary soku z cytryny i uśmiechnęli się.
Od dziś w murach naszej szkoły jest dwóch Kawalerów Orderu Uśmiechu, którzy zawsze będą przynosić dzieciom radość. Gratulujemy.