Jako, że nasi młodsi ósemkowicze nie mogą być gorsi od swoich starszych kolegów, to z inicjatywy Panów: Jacka Mastalerza i Macieja Biernata, 29 maja odbył się w szkole Dzień Sportu dla klas 1-3. Na początek rozgrywek klasy 1 i 2 rywalizowały pomiędzy sobą w grze „dwa ognie”. Zacięta i pełna emocji rywalizacja zakończyła się zwycięstwami klas na pierwszą literę alfabetu, czyli 1A i 2A. Kiedy opadły już „dwu ogniowe” emocje, nastąpił czas na to, na co cała społeczność klas młodszych czekała najbardziej, czyli Mini Mistrzostwa Europy w halową piłkę nożną drużyn 3-osobowych. Ach, co to był za turniej! Wielka rywalizacja, wyrównane składy, piękne gole, kapitalne parady bramkarskie, niespodziewane wyniki, ale na koniec i tak wygrali faworyci. W turnieju wzięło udział aż 9 drużyn podzielonych na 3 grupy. Z każdej grupy wychodziła tylko zwycięska drużyna, która później grała dwa mecze o zwycięstwo, prestiż i „rządy” na szkolnej górze. Najlepszym zespołem okazała się Turcja, która w półfinale pokonała Belgię 4:0, a w szalenie wyrównanym finale turecka ekipa wygrała z Włochami w stosunku 3:1. Ogromne brawa dla nowo koronowanych Mistrzów Ósemki, którzy grali w znanym i lubianym składzie: Igor Lisowski(B), Ismail Göktaş, Yasin Göktaş – wszyscy wychowankowie Pani Joanny Tomaszewskiej z klasy 3B!
Chwała też zwyciężonym!
2 miejsce zdobył zespół Włoch w składzie: Marcel Niewczas(B), Kacper Styczeń, Oskar Pietrasiewicz, Dominik Dzięciołowski(chłopcy mieli jednego rezerwowego, którego zmieniali co mecz). Wszyscy to członkowie wybitnie uzdolnionej piłkarsko klasy 2A.
Ostatnie miejsce na „pudle” zdobyła największa rewelacja turnieju, czyli zespół Belgii, złożony z uczniów klasy 1B: Szymona Matli, Gabriela Cieciory i Igora Pietrasa.
Królem strzelców, a raczej królami zostali, nie kto inny, jak nasi bliźniacy – Yasin i Ismail, którzy strzelili łącznie 8 goli, po 4 każdy.
Na najlepszego bramkarza został wskazany Igor Lisowski, a najlepszy zawodnikiem turnieju został Marcel Niewczas, który grając cały turniej na bramce, zdobył również 3 piękne gole.
Warto wspomnieć, że w niektórych składach grały też dziewczynki, które w niczym nie ustępowały silniejszym fizycznie chłopcom.
Tutaj brawa dla: Blanki Olszewskiej, Ali Lisowskiej, Leny Kumalskiej, Hani Stępień, Ebrar i Melike Dursun oraz Oliwii Tumielewicz. Jako organizatorzy, gratulujemy zawziętości i hartu ducha wszystkim uczestnikom naszych rozgrywek, liczymy też, że cykliczne uda nam się przeprowadzić takie święto w każdym roku szkolnym, a może nawet częściej.
Dziękujemy bardzo wychowawczyniom klas młodszych, za cierpliwość, zrozumienie i z lekcji uczniów zwolnienie.
Ukłony kierujemy też w stronę naszego głównego pomocnika – Kuby Wawrzonka z klasy 7B, który doskonale sprawdził się w roli sędziego całych rozgrywek.
Relację tekstowo-zdjęciową z wydarzenia przeprowadził Maciej Biernat

Powiązane zdjęcia:

zmiana jezyka/вибрати мову/change the language/ändere die Sprache
Skip to content