^ w górę

Szkoła Podstawowa nr 8

ul. Podjazdowa 21, 26-110 Skarżysko-Kamienna, tel. 41 251 24 22


Struktura organizacyjna - Świetlica

Dyrekcja | Świetlica | Biblioteka | Pedagog | Logopeda | Pielęgniarka | Kuchnia

logo Godziny otwarcia:  
Poniedziałek - Piątek: 06:30 - 08:00 
  10:00 - 16:00
   
   
   

Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie uczniom opieki przed i po lekcjach w bezpiecznym i miłym otoczeniu.
DSC 1158Staramy się stworzyć warunki do wypoczynku, relaksu, zabawy i odrabiania zadań domowych. Chcemy, aby czas spędzony w świetlicy sprzyjał także rozwijaniu zainteresowań. Dbamy o to, żeby dzieci czuły się w świetlicy dobrze i bezpiecznie, miały okazję nawiązać dobre relacje z kolegami, a także wychowawcami, a tym samym łatwiej adaptowały się w szkole. Wdrażamy naszych uczniów do kulturalnego i higienicznego trybu życia. 

DSC01600Dzieci uczestniczą w różnorodnych działaniach opiekuńczo - wychowawczych i edukacyjnych, zajęciach plastycznych, czytelniczych, relaksacyjnych, muzycznych, komputerowych, konkursach i zabawach w świetlicy oraz na świeżym powietrzu. Uczestnicząc w zajęciach, uczniowie mają okazję uczyć się przestrzegania norm i zasad współżycia społecznego, współpracy i właściwej komunikacji, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów, poznać możliwości radzenia sobie z emocjami, wzmacniać zachowania pozytywne, szanować siebie i innych. 

Nasza 25 nświetlica jest wyposażona w  komputery, telewizor, konsolę do gier PS4, gry edukacyjne, literaturę dziecięcą, różnorodne materiały plastyczne.Życzymy dzieciom miłego pobytu w świetlicy, a rodzicom zadowolenia ze współpracy.
DSC01611DSC 1156
Dodatkowe informacje oraz dokumenty dotyczące zapisu dziecka na świetlicę są dostępne na stronach "Nabór do pierwszej klasy - Zapisy do świetlicy" oraz "Nabór do pierwszej klasy - Dokumenty".