^ w górę

Szkoła Podstawowa nr 8

ul. Podjazdowa 21, 26-110 Skarżysko-Kamienna, tel. 41 251 24 22


Struktura organizacyjna - Biblioteka szkolna

Dyrekcja | Świetlica | Biblioteka | Pedagog | Logopeda | Pielęgniarka | Kuchnia

logo Godziny otwarcia:  
Poniedziałek: 08:00 - 14:00
Wtorek: 08:00 - 15:00
Środa: 08:00 - 14:00
Czwartek: 08:00 - 14:00
Piątek: 08:00 - 13:00

Bibliotekarz szkolny: p. Katarzyna Włodarczyk

Biblioteka jest ważną częścią szkoły. Jest głównym źródłem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Na stanie biblioteki znajdują się zarówno lektury szkolne oraz książki o tematyce zgodnej z zainteresowaniami. Czytelnicy korzystają także z księgozbioru podręcznego tj. różnych słowników, encyklopedii, leksykonów, poradników, a także z pozycji popularno- naukowych. W bibliotece znajduje się czytelnia z wyodrębnionymi miejscami do cichego czytania lub pracy własnej.

img1Raz w miesiącu umieszczane są w gablocie biblioteki statystyki wypożyczeni dla poszczególnych klas wraz z wykazem najlepszych czytelników. Zestawienia te mają bardzo motywującą rolę i pozytywnie wpływają na stan czytelnictwa w poszczególnych klasach.

img2Przy bibliotece funkcjonuje Informacyjne Centrum Multimedialne. Dzięki tej pracowni uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz korzystać z Internetu, wyszukując i docierając do informacji, które są potrzebne przy odrabianiu pracy domowej oraz w przygotowywaniu się do sprawdzianów i konkursów. Uczniowie mają również możliwość korzystania z programów edukacyjnych oraz edukacyjnych gier komputerowych. Do centrum multimedialnego uczęszczają także w ustalonych porach dzieci ze świetlicy szkolnej. Z pracowni multimedialnej korzystają również nauczyciele różnych przedmiotów prowadząc dodatkowe zajęcia.

Pracownik biblioteki współpracuje z nauczycielami różnych przedmiotów udostępniając literaturę potrzebną dla uczniów biorących udział w konkursach. 
W każdym roku szkolnym odbywają się konkursy biblioteczne o różnej tematyce, o których będziemy na bieżąco informować na stronie szkoły w zakładce biblioteka.


Aktualne ciekawostki, wyszukane w zakamarkach naszej biblioteki:

Dzisiaj jest: 18 Luty 2019    
i w tym właśnie dniu, obchodzimy następujące rocznice historyczne:

18.02.1386 – ślub Jadwigi z Jagiełłą

18.02.1516 – urodziła się Maria, córka Henryka VIII i Katarzyny Aragońskiej, królowa Anglii, prześladowczyni protestantów znana jako "Maria Krwawa"

18.02.1519 – Hernán Cortés wyruszył z Kuby na podbój Meksyku

18.02.1546 – zmarł Marcin Luter , niemiecki przywódca reformacji

18.02.1846 – początek rzezi galicyjskiej

18.02.1861 – Jefferson Davis został zaprzysiężony na pierwszego (i jedynego) prezydenta Skonfederowanych Stanów Ameryki

18.02.1911 – w wyniku trzęsienia ziemi w Pamirze powstało jezioro Sarez