O szkole - Jubileusz 50-lecia szkoły

O szkole | Patron szkoły | Historia | Pracownicy | Przyjaciele | Jubileusz | Nasze projekty | Galeria

50lat

Dnia 15 października 2016 roku odbyły się oficjalne uroczystości jubileuszu 50-lecia istnienia naszej szkoły. Obchody zapoczątkowała Msza Święta w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, odprawiona dwa dni wcześniej. Honorowy patronat nad uroczystościami objął Prezydent Miasta Konrad Krönig.

ZeromskiPunktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami 50-lecia szkoły. Wszystkich zebranych gości przywitała ówczesna dyrektor szkoły, pani Grażyna Jurowska. Wśród zaproszonych znaleźli się m.in. Wiceprezydenci Miasta Andrzej Brzeziński i Krzysztof Myszka, Radni Rady Miasta Marek Gąska i Adam Ciok, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Kielcach Małgorzata Połeć, Przewodniczący Komisji Oświaty Janusz Ordyński, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Skarżyska-Kamiennej, dyrektorzy instytucji miejskich, byli dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 8 Eugeniusz Cichoń i Bogdan Długołęcki oraz obecni i emerytowani nauczyciele szkoły, absolwenci, uczniowie i rodzice.

Podczas uroczystości przedstawiono w skrócie historię szkoły oraz wspomniano nieżyjących nauczycieli i pracowników administracji. Panowie Eugeniusz Cichoń i Bogdan Długołęcki przedstawili swoje wspomnienia. Całość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli szkoły. Uroczystości jubileuszu zakończyły życzenia i prezenty od Wiceprezydentów Miasta Andrzeja Brzezińskiego i Krzysztofa Myszki. W imieniu Prezydenta Miasta Konrada Kröniga wręczyli Oni na ręce Pani Dyrektor pamiątkowy grawer. Do życzeń dołączyli się dyrektorzy placówek oświatowych. Okolicznościowy list od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika odczytała Małgorzata Połeć. Po uroczystościach przyszła pora na okolicznościowy tort z symboliczną lampką szampana. Chętni wpisywali się do księgi pamiątkowej.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/17623-jubileusz-50-lecia-szkoly-podstawowej-nr-8.html

sko
Honorowy Patronat nad Jubileuszem objął Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig