Biblioteka szkolna

Środa 08:00 - 14:00
Czwartek 08:00 - 14:00
Piątek 08:00 - 14:00

Biblioteka jest ważną częścią szkoły. Jest głównym źródłem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Na stanie biblioteki znajdują się zarówno lektury szkolne oraz książki o tematyce zgodnej z zainteresowaniami. Czytelnicy korzystają także z księgozbioru podręcznego tj. różnych słowników, encyklopedii, leksykonów, poradników, a także z pozycji popularno- naukowych. W bibliotece znajduje się czytelnia z wyodrębnionymi miejscami do cichego czytania lub pracy własnej.

Raz w miesiącu umieszczane są w gablocie biblioteki statystyki wypożyczeni dla poszczególnych klas wraz z wykazem najlepszych czytelników. Zestawienia te mają bardzo motywującą rolę i pozytywnie wpływają na stan czytelnictwa w poszczególnych klasach.

biblioteka 2Przy bibliotece funkcjonuje Informacyjne Centrum Multimedialne. Dzięki tej pracowni uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz korzystać z Internetu, wyszukując i docierając do informacji, które są potrzebne przy odrabianiu pracy domowej oraz w przygotowywaniu się do sprawdzianów i konkursów. Uczniowie mają również możliwość korzystania z programów edukacyjnych oraz edukacyjnych gier komputerowych. Do centrum multimedialnego uczęszczają także w ustalonych porach dzieci ze świetlicy szkolnej. Z pracowni multimedialnej korzystają również nauczyciele różnych przedmiotów prowadząc dodatkowe zajęcia.

biblioteka 3Pracownik biblioteki współpracuje z nauczycielami różnych przedmiotów udostępniając literaturę potrzebną dla uczniów biorących udział w konkursach.
W każdym roku szkolnym odbywają się konkursy biblioteczne o różnej tematyce, o których będziemy na bieżąco informować na stronie szkoły w zakładce biblioteka.

Aktualne ciekawostki, wyszukane w zakamarkach naszej biblioteki:

Dzisiaj jest: 23 Listopad 2017
i w tym właśnie dniu, obchodzimy następujące rocznice historyczne:

23.11.912 – urodził się Otton I Wielki, król niemiecki i cesarz rzymski

23.11.1457 – zmarł Władysław Pogrobowiec, książę Austrii, król Czech i Węgier

23.11.1793 – zakończenie prac sejmu grodzieńskiego, ostatniego sejmu I Rzeczypospolitej

23.11.1927 – zmarł Stanisław Przybyszewski, polski pisarz i publicysta

23.11.1933 – urodził się Krzysztof Penderecki, polski kompozytor i dyrygent

23.11.1937 – urodził się Karol Modzelewski (na zdjęciu), działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, mediewista

23.11.1942 – wojska radzieckie zamknęły w kotle pod Stalingradem niemiecką 6. Armię Polową pod dowództwem generała Friedricha Paulusa