Biblioteka szkolna

biblioteka ksiazkaTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poniedziałek 08:00 - 14:00
Wtorek 08:00 - 15:00
Środa 08:00 - 14:00
Czwartek 08:00 - 14:00
Piątek 08:00 - 14:00

Biblioteka jest ważną częścią szkoły. Jest głównym źródłem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Na stanie biblioteki znajdują się zarówno lektury szkolne oraz książki o tematyce zgodnej z zainteresowaniami. Czytelnicy korzystają także z księgozbioru podręcznego tj. różnych słowników, encyklopedii, leksykonów, poradników, a także z pozycji popularno- naukowych. W bibliotece znajduje się czytelnia z wyodrębnionymi miejscami do cichego czytania lub pracy własnej.

Raz w miesiącu umieszczane są w gablocie biblioteki statystyki wypożyczeni dla poszczególnych klas wraz z wykazem najlepszych czytelników. Zestawienia te mają bardzo motywującą rolę i pozytywnie wpływają na stan czytelnictwa w poszczególnych klasach.

biblioteka 2Przy bibliotece funkcjonuje Informacyjne Centrum Multimedialne. Dzięki tej pracowni uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz korzystać z Internetu, wyszukując i docierając do informacji, które są potrzebne przy odrabianiu pracy domowej oraz w przygotowywaniu się do sprawdzianów i konkursów. Uczniowie mają również możliwość korzystania z programów edukacyjnych oraz edukacyjnych gier komputerowych. Do centrum multimedialnego uczęszczają także w ustalonych porach dzieci ze świetlicy szkolnej. Z pracowni multimedialnej korzystają również nauczyciele różnych przedmiotów prowadząc dodatkowe zajęcia.

biblioteka 3Pracownik biblioteki współpracuje z nauczycielami różnych przedmiotów udostępniając literaturę potrzebną dla uczniów biorących udział w konkursach.
W każdym roku szkolnym odbywają się konkursy biblioteczne o różnej tematyce, o których będziemy na bieżąco informować na stronie szkoły w zakładce biblioteka.

Aktualne ciekawostki, wyszukane w zakamarkach naszej biblioteki:

Dzisiaj jest: 19 Styczeń 2018
i w tym właśnie dniu, obchodzimy następujące rocznice historyczne:

19.01.1789 – Sejm Czteroletni zniósł Radę Nieustającą

19.01.1798 – urodził się Auguste Comte, francuski filozof i pozytywista, twórca socjologii

19.01.1813 – urodził się Henry Bessemer, brytyjski inżynier i wynalazca, twórca pierwszej przemysłowej metody otrzymywania stali

19.01.1868 – urodził się Gustav Meyrink, austriacki pisarz epoki modernizmu, okultysta i mistyk, autor m.in. powieści Golem

19.01.1923 – urodził się Markus Wolf, wieloletni szef wywiadu Stasi

19.01.1943 – urodziła się Janis Joplin, amerykańska piosenkarka rockowa, soulowa i bluesowa

19.01.1945 – II wojna światowa: nastąpiło rozwiązanie Armii Krajowej

19.01.1947 – odbyły się sfałszowane przez komunistów wybory do Sejmu Ustawodawczego

19.01.1978 – w Niemczech zakończyła się produkcja Volkswagena "Garbusa"