17.09.2012 - 73 Rocznica napaści radzieckiej na Polskę

17 września 2012 w 73 rocznicę napaści radzieckiej na Polskę obyły się w naszej szkole uroczystości upamiętniające te wydarzenia. Na pierwszej lekcji we wszystkich klasach, nauczyciele odczytali krótką informację na temat tamtych wydarzeń, Następnie delegacje ze wszystkich klas wraz z dyrekcją szkoły oraz opiekunami Samorządu Uczniowskiego, złożyli znicze przed symbolicznym pomnikiem płk Mieczysława Sasala, który znajduje się prze budynkiem naszej szkoły.

Następnym etapem uroczystości było złożenie zniczy przez delegacje z naszej szkoły: p. Grażynę Jurowską, p. Jolantę Pelowską, p. Ewę Kasprzyk oraz uczennicę kl. 6a Annę Mamlę przed Pomnikiem Harcerza. Po uroczystym Apelu Poległych odbył się Marsz Pamięci do Sanktuarium Ostrobramskiego i złożenie kwiatów i zniczy prze tablicami upamiętniającymi ofiary Katynia i Smoleńska.

Więcej informacji znajduje się strzalkaTUTAJ