^ w górę

Szkoła Podstawowa nr 8

ul. Podjazdowa 21, 26-110 Skarżysko-Kamienna, tel. 41 251 24 22


Zimowisko 2018/2019

zimowisko1Ferie zimowe to okres wypoczynku na wczasach lub gronie rodzinnym. Z myślą o dzieciach, które nie mają możliwości spędzania czasu poza miejscem zamieszkania, od ponad dwudziestu lat, organizujemy w naszej szkole zimowiska. Każdy dzień obfituje w radosne chwile zabawy, a jednocześnie daje dzieciom możliwość rozwoju swoich zdolności i zainteresowań.

W czasie tegorocznego zimowiska dzieci mają zapewnioną opiekę wychowawców, obiad oraz mnóstwo atrakcji. Podczas prowadzonych zajęć dzieci rozwijają własne zainteresowania, poprzez udział w rozgrywkach i turniejach sportowych, uczą się kulturalnie kibicować, zachowywać zasady bezpieczeństwa i stosować zasady fair play. Uczymy dzieci jak właściwie spędzać wolny czas z kolegami/koleżankami oraz jak organizować wspólne zabawy.


Relacja z przebiegu zimowiska:

Dzień pierwszy (14.01.2019) 
Dziś po śniadaniu zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, a następnie chłopcy pod okiem trenera Pana Andrzeja Plucnera odbyli krótki trening. Następnie autokarem pojechaliśmy do Muzeum im. Orła Białego. Tam poszerzyliśmy swoją wiedzę z historii miasta, wykonaliśmy własne herby oraz poznaliśmy trochę ciekawostek z zakresu heraldyki. Po powrocie do szkoły ze smakiem zjedliśmy ciepły obiad.

 

Dzień drugi (15.01.2019)

Zaraz po śniadaniu podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna pojechała na basen a druga grupa na lodowisko. Z pływaniem jakoś sobie radzimy, trochę gorzej z jazdą na łyżwach. Mimo,że niektóre części ciała mamy trochę poobijane, to na pewno łatwo się nie poddamy. Po obiedzie były dmuchańce, zajęcia plastyczne i mecz FIFA 19 na PS 4.

 

Dzień trzeci (16.01.2019)
Po śniadaniu wybraliśmy się do KF na kręgle. Wspaniale zaprezentowali się najmłodsi gracze, choć troszkę musieli się nadźwigać Po powrocie ze smakiem zjedliśmy ciepły obiad i oddaliśmy się szaleństwom na dmuchawcach.

 

Dzień czwarty (17.01.2019)
Super zabawa, wspaniałe humory, szczęśliwe dzieci.

 

Dzień piąty (18.01.2019)
Piątkowy pobyt na zimowisku to szeroko rozumiana rekreacja i zabawa zarówno dla małych jak i dużych. Ten wesoły dzień zakończyliśmy wykonaniem pięknych prac plastycznych.

 

Dzień szósty (21.01.2019)
Sympatycznie spędziliśmy dzisiejszy dzień. Najpierw byliśmy na ognisku w Nadleśnictwie, potem ciepły obiadek, chwilka relaksu na dmuchańcach i bardzo poważne szkolenie z zakresu udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zapomnieliśmy również o kochanych babciach i dziadkach. Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego Święta.


 

Dzień siódmy (22.01.2019)
Nie czujemy mrozu, nie czujemy głodu, do radości mamy dużo powodów.

 

Dzień ósmy (23.01.2019)
Dziś wybraliśmy się do MCK na wspaniałą muzyczną opowieść "Mary Poppins". Po obiedzie rozmawialiśmy z panią Kingą Janus (pracownica Sanepidu) na temat naszego zdrowia. Obiecaliśmy dbać o siebie, a do obiadu pięknie zjadać surówki 

 

Dzień dziewiąty (24.01.2019) 
Dobra i spontaniczna zabawa uruchamia kreatywność. Nowe figury na lodowisku, nowe style w pływaniu i nowe tendencje w modzie 

 

Dzień dzisiąty (25.01.2019) 
Wszystko dobre co dobrze się kończy. To były wspaniałe, radosne, aktywne, pełne wrażeń wspólnie przeżyte chwile. DZIĘKUJEMY