31.11.2018 - Obietnica zuchowa

30 listopada 2018 r. w naszej szkole miała miejsce piękna, podniosła uroczystość. Zuchy, w obecności rodziców i zaproszonych gości uroczyście złożyły obietnicę zuchową. Do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się od kilku miesięcy pod czujnym okiem phm. Doroty Nowak-Małek i o. phm. Jacka Szczepanika. Najpierw dzieci musiały wykonać 6 zadań potwierdzających znajomość Prawa Zuchowego. Po tej próbie otrzymały nowe mundurki, chusty, pierścienie oraz pasy. W pełnym umundurowaniu uroczyście złożyły obietnicę i otrzymały znaczki zucha - symbol przynależności do ZHP. Uroczystość zakończyła się wspólnym kręgiem przyjaźni, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, o. Jackowi i pani Dorocie za utworzenie na terenie szkoły gromady zuchowej. Po ponad 40 latach znów w Ósemce rozbrzmiało "Czuj czuj czuwaj".