31.10.2018 - Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży Pierwszy Krok Zapaśniczy

W dniu 31.10.18r. w Połańcu odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży Pierwszy Krok Zapaśniczy, w którym udział wzięły "świeżaczki" ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej. Wróciliśmy z turnieju z 7 medalami: dwoma złotymi Natalii Malinowskiej i Dominika Telesza, trzema srebnymi Zosi Sańpruch, Zuzi Lech i Nikoli Doruszewskiej oraz dwoma brązowymi Milana Baińskiego i Dominika Borka. Ponadto, Angelika Gwóźdź wywalczyła wysokie czwarte miejsce - co warto podkreślić - z dużo cięższymi od siebie zawodniczkami.

Duże podziękowania kieruję do rodziców, którzy mi zaufali i powierzyli swoje dzieci pod moje skrzydełka. W szczególności dziękuję rodzicom: Katarzynie Borek, Magdalenie Buga-Malinowskiej, Agnieszkce Lech i Radosławowi Gwóźdź, bez których organizacja zawodów od strony logistycznej i finansowej byłaby znacznie trudniejsza. Dziękuję za Waszą obecność, zorganizowanie dowozu dzieci na miejsce, za nadzór nad przebiegiem walk turnieju i za koszulki.

Waszym uzdolnionym pociechom: Zosi Sańpruch, Natalii Malinowskiej, Zuzi Lech, Nikoli Doruszewskiej, Angelice Gwóźdź, Dominikowi Borkowi, Milanowi Baińskiemu i Dominikowi Teleszowi serdecznie gratuluję. Jestem z Was dumna. Daliście z siebie wszystko, pomimo tak krótkiego obycia z matą. Pokazaliście prawdziwego ducha walki. Niektórzy z Was wygrywali z zawodnikami lub zawodniczkami trenujacymi od wielu lat. To świadczy o dużym talencie każdego z Was, bo nie liczy się ilość treningów tylko serce do walki. Życzę Wam dalszych sukcesów zarówno na macie jak i w szkole, sobie wytrwałości i cierpliwości, a Wam drodzy rodzice dumy ze swoich dzieci.

Organizatorem zawódow był Klub "Czarni Połaniec". Wielkie brawa dla trenerów klubu Wiktora Skrobacza i Tadeusza Szkwarka za dobrą organizację i nagrody dla uczestników.

Na zakończenie chciałabym wspomnieć o sekcji sportowej w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej. Pani Dyrektor Magdalena Ciok chętnie wyraziła zgodę na prowadzenie zajęć zapaśniczych i udostępniła nam sale oraz niezbędny sprzęt sportowy. Serdecznie dziękuję za wsparcie. Trenujemy 3 razy w tygodniu po półtorej godziny. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do udziału w treningach.

Anna Wawrzak