Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 28.03.2017 - EkoPaka w kl. 3

28.03.2017 - EkoPaka w kl. 3

20.04.201728 marca uczniowie klasy III a uczestniczyli w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w ramach ogólnopolskiego projektu edukacji ekologicznej „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”. Celem zajęć było poznanie czym jest aluminium i zachęcenie dzieci do segregowania odpadów. Pani bibliotekarka w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiła proces powstawania gotowych aluminiowych przedmiotów. Dzieci dowiedziały się gdzie aluminium znajduje zastosowanie i jak można wykorzystać je powtórnie, minimalizując w ten sposób negatywny wpływ na środowisko. Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych. Warsztaty dostarczyły wiele atrakcji i uświadomiły dzieciom potrzebę ochrony zasobów naturalnych. To już kolejna klasa, która „uczy się” jak można zagospodarować niepotrzebne przedmioty.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.