20.04.2017 - EkoPaka w kl. 1.

20.04.2017W czwartek 20 kwietnia klasa I wraz z opiekunami została zaproszona przez panią Annę Czajkowską do Biblioteki Miejskiej na zajęcia EKO-paka. Na tych zajęciach dzieci dowiedziały się jak pozyskujemy aluminium i co z niego wyrabiamy. Dowiedziały się też jak należy odzyskiwać ten surowiec. Na koniec zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne i techniczne wykorzystując folię aluminiową i otrzymali ulotki zachęcające do odzyskiwania aluminium. Jak zawsze na zajęciach w Bibliotece Miejskiej  dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy i dobrze się bawiły.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.