19.04.2017 - „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni ”Teatr PGE

19.04.201719 kwietnia 2017 r. uczniowie klas I - III obejrzały edukacyjne przedstawienie „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” w wykonaniu aktorów Teatru PGE. Aktorzy przypomnieli młodym widzom zasady bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej oraz numer alarmowy pogotowia energetycznego 991.Młodzi widzowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzieci poznały uroczą wróżkę i dwóch braci, z których jeden - Bzik nie potrafił mądrze obchodzić się urządzeniami elektrycznymi i został zamieniony w robota. Uczniowie z  zainteresowaniem śledzili losy bohaterów. Mieli też okazję podziwiać nie tylko grę aktorów, ale również mogli zobaczyć ponad metrowe lalki -kukiełki. Na zakończenie spotkania uczniowie rozwiązywali quiz, podsumowujący tematykę spektaklu. Teatrzyk bardzo się podobał młodym widzom, którzy gromkimi brawami nagrodzili prace aktorów.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.