Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /var/www/virtual/sp8skarzysko.pl/htdocs/images/19.04.2017
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/19.04.2017

19.04.2017 - „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni ”Teatr PGE

19.04.201719 kwietnia 2017 r. uczniowie klas I - III obejrzały edukacyjne przedstawienie „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” w wykonaniu aktorów Teatru PGE. Aktorzy przypomnieli młodym widzom zasady bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej oraz numer alarmowy pogotowia energetycznego 991.Młodzi widzowie mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także to, jak oszczędzać energię elektryczną. Dzieci poznały uroczą wróżkę i dwóch braci, z których jeden - Bzik nie potrafił mądrze obchodzić się urządzeniami elektrycznymi i został zamieniony w robota. Uczniowie z  zainteresowaniem śledzili losy bohaterów. Mieli też okazję podziwiać nie tylko grę aktorów, ale również mogli zobaczyć ponad metrowe lalki -kukiełki. Na zakończenie spotkania uczniowie rozwiązywali quiz, podsumowujący tematykę spektaklu. Teatrzyk bardzo się podobał młodym widzom, którzy gromkimi brawami nagrodzili prace aktorów.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.