30.03.2017 - Wizyta przedszkolaków

30.03.2017W dniach 28 i 30 marca 2017r. gościliśmy w naszej szkole 5-cio i 6-cio latków z Przedszkola nr 1 im. Wandy Chotomskiej.Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami zostały przywitane przez panią dyrektor Grażynę Jurowską. Następniemali goście wzięli udział w zajęciach plastycznych „Zaczarowana łąka”, które przeprowadziła pani Katarzyna Madejska. Podczas zajęć uczniowie mogli pochwalić się posiadaną wiedzą przyrodniczą dotyczącą zmian, jakie zachodzą w przyrodzie wiosną Przedszkolaki potrafiły wymienić wiele nazw zwierząt i roślin, które możemy spotkać na łąkach. Przyszli uczniowie bezbłędnie rozwiązywali przygotowane zagadki. Wykonali również piękne plakaty, na których wyczarowali obsypane kwiatami łąki, tętniące życiem jej mieszkańców – motyli, pszczół, biedronek, ślimaków. Przedszkolaki zaprzyjaźniły się również z Misiem Andrzejem (maskotką klasy 2c) Odwiedzili też niektóre sale lekcyjne, gdzie uczyli się ich starsi koledzy. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały słodkie upominki. Małym gościom bardzo spodobała się ich przyszła szkoła.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.