18.03.2017 - Tydzień Kultury Języka

18.03.2017W dniach 13-18 marca obchodzono Tydzień Kultury Języka pod hasłem: „Kto czyta błądzi mądrze i z refleksją”. Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.” Nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Z tej okazji wychowawcy klas drugich Katarzyna Chwiećko i Jolanta Pelowska we współpracy z nauczycielem bibliotekarzem, Joanną Plucner zorganizowały dla klas 1-3 wspólne, głośne czytanie lektury „Dzieci z Bullerbyn”, konkurs recytatorski, gdzie uczniowie mieli możliwość zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, a także konkurs ortograficzny, który był sprawdzianem poprawnej pisowni dla uczniów klas drugich i trzecich. Dzięki tym przedsięwzięciom dzieci uświadomiły sobie rolę języka ojczystego w życiu człowieka. Zgodnie z hasłem tej edycji Tygodnia Kultury Języka poruszona również została kwestia czytelnictwa. Cała akcja miała na celu przede wszystkim upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach otrzymali nagrody ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.