24.03.2017 - Konkurs Wiedzy Pożarniczej

24.03.2017W dniu 24 marca 2017r. odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod nazwą „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy propagowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorem turnieju byli: Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej przy współpracy z Zarządem OSP RP w Skarżysku-Kamiennej. W dwóch kategoriach dla szkół podstawowych i gimnazjalnych udział wzięło 15 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Kozłowska i Tomasz Rachwał, uczniowie z klasy VI „a”.Do kolejnego etapu zakwalifikowała się Zuzia zdobywając II miejsce. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta. Eliminacje powiatowe odbędą się 11 kwietnia w Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.