14.02.2017- Walentynki

14.02.201714 lutego obchodzony jest Dzień Świętego Walentego zwany Walentynkami. Romantyczny wydźwięk tego święta nadano już w średniowieczu, w XVI wieku zapoczątkowany został zwyczaj składania sobie życzeń przez zakochanych, wręczania upominków i przesyłania sobie kartek.

W naszej szkole tego dnia również daliśmy się ponieść romantycznemu duchowi- amorkowi listonosze roznosili liściki i kartki walentynkowe do ich adresatów. Kartki te przez dwa tygodnie można było wrzucać do specjalnej, pocztowej skrzynki przygotowanej przez opiekunki Samorządu Uczniowskiego.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.