^ w górę

Szkoła Podstawowa nr 8

ul. Podjazdowa 21, 26-110 Skarżysko-Kamienna, tel. 41 251 24 22


Podsumowanie naszego Zimowiska

10.02.2017 pTegoroczne Zimowisko 2017, rozpoczęto się od zabaw, mających na celu wspólne poznanie i integrację zawiązanych grup. Specjalnymi gośćmi byli przedstawiciele z Powiatowej Komendy Policji, którzy przedstawili praktyczne wskazówki, dotyczące prawidłowych zachowań, jak i reakcji w czasie zabaw na lodzie i nie tylko.

W tym roku, dzięki sponsorom i ludziom dobrej woli, uczestnicyZimowiska 2017 w SP 8 (uczniowie SP 8 oraz z innych szkół), mieli zapewnione codziennie śniadania, dwudaniowy obiad, mnóstwo atrakcji oraz na zakończenie, wspólną pizzę i słodkie upominki. W każdym dniu, dzieci mogły liczyć na różne atrakcję, które zapewnili sponsorzy, a także Urząd Miasta.

 

Codziennie po śniadaniach, dzieci uczestniczyły w wielu atrakcjach m.in.: Brykolandia, basen, lodowisko, kulig, ogniska, kino, gry i zabawy sportowe, konkursy plastycznei mnóstwo innych. Codziennie też czekał na nich dwudaniowy obiad.

Uczestnicymogli ekscytować się wspólną zabawą podczas ogniska w Nadleśnictwie, szukać tropów zwierzą w skarżyskich lasach, uczestniczyć w kuligu po najpiękniejszych miejscach Dolnej Kamiennej zakończonego pieczeniem kiełbasek, poznać historię naszego miasta, na rzece Kamiennej zobaczyć pozostałość wodnego młyna czy poszaleć w Brykolandii. Okres ferii to także aktywne korzystanie ze ośrodków, jakie zaoferowało Miasto. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjścia na lodowisko, basen, kino. Po obiedzie odbywały się konkursy plastyczne, głośne czytanie bajek, a na sali gimnastycznej gry i zabawy sportowe, jak również „pasowanie na uczestnika zimowiska”, zakończone wspólnym biesiadowaniem przy pizzy. W ostatnim dniu, każdy z uczestników otrzymał słodkie niespodzianki. Ferie w SP 8 uczniowie spędzili zdrowo i jak najbardziej aktywnie, z dala od komputerów i telewizji. Pomogła w tym sprawna organizacja oraz pomoc sponsorów i ludzi dobrej woli, którymi byli:Urząd Miasta Skarżyska- Kamiennej;Bank Spółdzielczy w Suchedniowie oddział Skarżysko-Kamienna; MKS Skarżysko- Kamienna; Kaufland Skarżysko- Kamienna; Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP; Przedstawiciele Rady Miasta:P. Marek Gąska i P. Adam Ciok;ColdNord Sp. z.o.o; ZPH Skat Teresa Busiek,Andrzej Bogusławski;Wędliny Jan Lech; Nadleśnictwo Skarżysko- Kamienna;  HurtowniaAlmark;Szkoła Języków Obcych i Informatyki Perfekt w Skarżysku- Kamiennej; Kombinat Formy;. Skarżysko- Kamienna;Firma Handlowa Marcin Przybylski;P. Piotr Gadecki. 

Organizatorzy Zimowiska 2017 w SP 8, bardzo gorąco dziękują wszystkim za wsparcie przy organizacji ferii zimowych.

Czytaj więcej:
http://spottedskarzysko.pl/fakty/item/1346-co-dobre-szybko-sie-konczy-zimowisk-2017-w-sp8.html

http://skarzysko24.pl/wiadomosci/aktualnosci/18299-zimowisko-2017-w-sp-8.html


W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.