03.02.2017 - Zimowisko 2017- dzień 5

03.02.2017Dzisiejszy dzień obfitował w niemałe atrakcje. Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie odbyły się otrzęsiny dla uczestników zimowiska. Panie wychowawczynie przygotowały dla nas tor przeszkód po pokonaniu, którego każdy musiał wypić bardzo kwaśną miksturę. Następnie wszyscy złożyliśmy przyrzeczenie uczestnika zimowiska. Obiecaliśmy, że będziemy grzeczni, mili dla kolegów i koleżanek oraz będziemy zjadać wszystkie posiłki. Po otrzęsinach udaliśmy się na lodowisko, gdzie doskonaliliśmy umiejętności łyżwiarskie. Po powrocie do szkoły zjedliśmy obiad i graliśmy w gry planszowe.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.