02.02.2017 - Zimowisko 2017- dzień 4

02.02.2017Dzisiejszy dzień obfitował we wspaniałe atrakcje. Po śniadaniu udaliśmy się do lasu, a tam czekały już na nas sanie. Kuligiem jechaliśmy przez ośnieżony las i podziwialiśmy jego piękno. Następnie przy ognisku upiekliśmy kiełbaski, które zjedliśmy z wielkim smakiem.  Potem odbył się konkurs na najładniejszego bałwana. Radości nie było końca.  Do szkoły wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Składamy serdeczne podziękowania Panom: Markowi Gąsce i Adamowi Ciokowi, Radnym Rady Miasta,za zorganizowanie kuligu i ogniska, jak również MKS Skarżysko- Kamienna za sprawny transport na miejsce kuligu. Dzięki nim mogliśmy przeżyć wspaniałe chwile.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.