Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 19.12.2016 - Poznajemy greckich bogów

19.12.2016 - Poznajemy greckich bogów

19.12.2016Uczniowie klasy V, na lekcji j. polskiego,  przygotowali inscenizację przygód głównych bohaterów na podstawie lektury "W pustyni i w puszczy". Z wielkim przejęciem zaprezentowali mrożącą krew w żyłach scenę, w której Staś zabija lwa i skutecznie wyswobadza siebie i Nel z rąk okrutnych Beduinów. Młodzi aktorzy znakomicie weszli w swe role umiejętnie budując napięcie i wygłaszając emocjonujące kwestie. Nie zabrakło również efektów specjalnych w postaci szumów pustynnego wiatru czy odgłosu wystrzałów sztucera. Wszystkim bardzo się podobało i zgodnie wyrazili chęć na kolejną taką inicjatywę. Za staranne przygotowanie przedstawienia z dbałością o szczegóły, realistyczne stroje i rekwizyty, uczniowie zostali nagrodzeni oceną celującą.Po inscenizacji, sięgającej czasów Sienkiewiczowskich, przenieśliśmy się do czasów starożytnych, by poznać bliżej greckich bogów. Uczniowie na tę okoliczność przygotowali wcześniej w parach wizytówki bóstw. Zadanie jednak polegało na wcielenie się w rolę konkretnego bóstwa i zaprezentowanie go poprzez swoją postać. Druga osoba zadawała pytania naprowadzające ( np. Jak się czułaś, gdy twą córkę porwał okrutny Hades? itd. ) W ten sposób udało nam się szybko zebrać najważniejsze informacje, dotyczące greckich bogów, zapamiętać je i usystematyzować.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.