Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 16.12.2016 - Koncert wigilijny

16.12.2016 - Koncert wigilijny

16.12.2016Wigilia Bożego Narodzenia to piękna tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie, to czas życzeń i śpiewania kolęd. 16 grudnia tradycją lat ubiegłych w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poprzedzająca szczególne Święta w roku, a hasłem jej było: "Betlejem jest na odległość naszych serc". Uczestniczyli w niej zaproszeni goście- Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska- Kamiennej- P. Andrzej Brzeziński, Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr inż. Andrzej Pyzik, P. Jerzy Dobrowolski, dzieci z Przedszkola nr 1 wraz z wychowawcami, rodzice uczniów.Całość przygotowali uczniowie kl. 1 z P. Donata Czerwińską oraz kl. 4b z P. Sylwią Kisiel, P. Martą Nowek, o. Piorem Kłysem, P. Tomaszem Łukowcem i P. Agnieszką Maślak. Przedstawili oni wzruszające przedstawienie, przeplatane kolędami.   Na zakończenie tej uroczystej chwili, zaproszeni goście oraz pani dyrektor Grażyna Jurowska, złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczne. Najbardziej wyczekiwanym momentem było wspólne śpiewanie kolęd przez zaproszonych gości. W tym roku nie poprzestano na jednej kolędzie, zaproszeni goście, zaśpiewali ich kilka, każdy po jednej zwrotce. Było to niezapomniany koncert . Na zakończenie wręczono piękne anioły, które przygotowali nauczyciele wraz z uczniami.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.