18.01.2017 - Bezpieczne ferie

18.01.2017W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi gościliśmy funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku –Kamiennej. Tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych podczas zabaw zimowych na świeżym powietrzu. Policjanci wskazali zagrożenia, jakie wynikają z niewłaściwego wyboru miejsc do uprawiania sportów zimowych. Przestrzegli dzieci przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne oraz podkreślili, że na łyżwach, sankach czy nartach należy jeździć w miejscach do tego wyznaczonych. Zwrócili uwagę na zachowanie ostrożności w czasie zabaw śnieżkami. Przypomnieli też podstawowe zasady bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowegoi podkreślili jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.