Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 13.01.2017 - SP8 wspomaga Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

13.01.2017 - SP8 wspomaga Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

13.01.201713 stycznia 2017 r. już po raz 25 zagrała dla nas Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła po raz piąty włączyła się w akcję zbierania pieniędzy na rzecz fundacji wspierającej dzieci i seniorów.  Licytacja, tradycyjnie odbywała się w Zespole Szkół Publicznych nr 1. W tym roku pieniądze zbierane były na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. W tegorocznej licytacji, po raz kolejny uczestniczyli uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą P. Witoldem Kolano. Uczniowie, chętnie włączyli się do licytacji i w sumie wylicytowali przedmioty na łączną sumę ponad 600 złotych, w ten sposób znacząco wzbogacając konto WOŚP. Klasa 6a miała również okazję podziwiać występy artystyczne, które zostały zaprezentowane  przez uczniów goszczącej nas szkoły.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.