20.12.2016 - Konkurs plastyczny MOPS

20.12.201620.12.2016- Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mam wiedze, mam świadomość”.

W miesiącu październiku, klasy 4-6, wzięły udział w konkursie plastycznym „Przemoc widziana oczami dziecka”. Został on zorganizowany w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz w ramach projektu socjalnego „Mam wiedze, mam świadomość” przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 20 grudnia, nastąpiło rozstrzygnięcie tego konkursu. II miejsce otrzymała uczennica naszej szkoły- MaschideDursum (4a), natomiast wyróżnienia otrzymali: Krystian Lisowski (6b), Lena Suwara (4b), Anna Dulęba (4a), Martyna Adamczyk (4a), Norbert Szafraniec (6b). Wszystkie te osoby, otrzymały nagrody w czasie uroczystej konferencji w Miejskim Centrum Kultury.
Czytaj więcej: TUTAJ oraz TUTAJ
Oglądaj TUTAJ

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.