Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 12.01.2017- Przedstawienie „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”

12.01.2017- Przedstawienie „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”

16.01.201712 stycznia uczniowie klas I –III obejrzeli w Miejskim Centrum Kultury spektakl teatralny zatytułowany „O wesołym Sindbadzie żeglarzu”w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.  Przedstawienie bardzo się podobało. Dzieci z zapartym tchem śledziły losy głównego bohatera, przeżywały jego rozliczne przygody, a także razem z dobrym Czarodziejem pomagały Sindbadowi w rozwiązywaniu wielu problemów. Szczególne okrzyki radości wśród uczniów wywoływały komediowe, pełne humoru słownego sceny. Ogromnym atutem spektaklu były pokazy żonglerki oraz efekty świetlne, które wywołały zachwyt  wszystkich uczniów. Oprawa muzyczna spektaklu wprowadziła widzów  w klimat rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”.Myślą przewodnią spektaklu były słowa: „Nie poskąpi ci życie radości, gdy masz serce pełne miłości”. Większość uczniów bez trudu odczytała przesłanie przedstawienia mówiące o tym, iż dobro, które człowiek nosi w sercu, choć poddane najcięższej próbie, zawsze zwycięży zło. Na zakończenie uczniowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.