10.01.2016 - Lekcja ze Strażakami

10.01.201710 stycznia gościliśmy Z-cę Komendanta Powiatowego PSP - mł. bryg. mgr inż. Andrzeja Pyzika oraz Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku – Kamiennej. Strażacy przybliżyli dzieciom swoją codzienną pracę oraz przypomnieli najważniejsze zasady bezpieczeństwa nie tylko związanego z pożarami, ale również z korzystaniem z lodowisk i innych atrakcji zimowych.. Przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz sprzętu pożarniczego. Zaprezentowali też ubrania specjalne, w których uczestniczą w akcjach ratowniczych. W związku z sezonem grzewczym uczulili na zagrożenia i sposoby postępowania w przypadku ulatniającego się czadu. Uczniowie mogli zobaczyć, w jaki sposób działa czujnik dymu, jak zachować się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Dzieciom szczególnie podobało się „ratowanie” jednego z kolegów, „udzielanie pomocy” P. Kasi Chwiećko oraz pokaz sprzętu strażackiego. Spotkanie cieszyło się dużą aktywnością i zainteresowaniem dzieci.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.