Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 12.12.2016 - Żywa lekcja historii

12.12.2016 - Żywa lekcja historii

12.12.2016q12 grudnia, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania ciekawych informacji dotyczących życia codziennego Słowian i Wikingów w IX i X wieku. Podczas tej żywej lekcji historii uczniowie mogli zobaczyć, jak wyglądały ówczesne stroje męskie i damskie, przedmioty codziennego użytku oraz broń. Miłośnicy historii odtworzyli postać pierwszego historycznego władcy Państwa Polskiego – Mieszka I, jego woja oraz Wikinga. W swoim występie nawiązali do Chrztu Polski – wydarzenia, z którym wiążą się początki państwowości naszego kraju. Największe jednak emocje wśród uczniów, wzbudził pokaz broni i rekonstrukcja pojedynków.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.