06.11.2016 - Bal Wszystkich Świętych

06.11.2016qZ okazji wigilii Wszystkich Świętych w wielu miejscach w Polsce odbyły się coraz popularniejsze Bale Wszystkich Świętych. Również nasza szkoła 6. 1. 2016r. po raz drugi zorganizowała taki Bal. Była to wspaniała okazja do poznania ciekawych postaci naszych świętych i błogosławionych opiekunów. Na dzieci czekała moc atrakcji: konkursy, zabawy, tańce, nagrody, słodki poczęstunek. Na uznanie zasługuje kreatywność dzieci i rodziców, ponieważ przebrania, które miały przybliżyć danego świętego, były wykonane z wielką precyzją i pomysłowością. W trakcie tańców rodzice, nauczyciele i goście mogli podziwiać roztańczone anioły i wielu świętych z różnych epok i kontynentów. Dzieci wykazały się również wiedzą na temat ulubionego Świętego. Niewątpliwie dla wszystkich uczestników był to czas świetnej zabawy i radości, kształtując jednocześnie w najmłodszych piękne i uniwersalne wartości dobra i ludzkiej szlachetności. Na zakończenie Balu, uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą na temat świętego, za którego się przebrali, otrzymali wspaniałe czekolady, ufundowane przez Parafię Niepokalanego Poczęcia NMP.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.