Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 06.12.2016 - Szkolne Mikołajki

06.12.2016 - Szkolne Mikołajki

06.12.20166 grudnia jak co roku w naszej szkole gościliśmy Świętego Mikołaja. Uczniowie z klas 1-3 powitali długo oczekiwanego gościa gromkimi brawami i piosenką. Aby przekonać  Św. Mikołaja, że wszyscy w pełni zasłużyli na prezenty zaprezentowaliśmy swoje umiejętności w mikołajkowych konkurencjach sportowych. Przed uczniami były niełatwe zadania do wykonania, ale wszyscy wspaniale sobie poradzili. Św. Mikołaj był pod wielkim wrażeniem sprawności i umiejętności uczniów, więc przyznał, iż każdemu należy się prezent. Radości dzieci nie było końca. Po otrzymaniu prezentów na pożegnanie wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie piosenkę. Teraz nie pozostało nam już nic, jak tylko czekać z niecierpliwością na kolejne spotkanie ze Św. Mikołajem, które będzie już za rok.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.