25.11.2016 - Piątek z badmintonem

25.11.2016 b25 listopada w naszej szkole przeprowadzony został Świętokrzyski Dzień Badmintona. Impreza ta była pierwszą w ramach projektu pn."Świętokrzyskie Dni Sportu".  W tym wydarzeniu uczestniczyło pięć klas starszych Z uwagi na to,że ta dyscyplina sportu nie jest popularna wśród dzieci,na początku każdej lekcji zapoznawaliśmy uczniów z zasadami  oraz z techniką gry.Każdy miał możliwość spróbowania swoich sił w grze pojedynczej.Po atmosferze,  jaka towarzyszyła tym zajęciom i rozmowach z dziećmi, można wywnioskować, iż ten rodzaj sportu znalazł zainteresowanie. Będziemy poświęcać tej dyscyplinie sportu więcej czasu na zajęciach w-f.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.