Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 01.12.2016 - Integracyjny Turniej Mikołajkowy 2c w Ośrodku

01.12.2016 - Integracyjny Turniej Mikołajkowy 2c w Ośrodku

01.12.20161 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 2 c pod opieką wychowawczyni  p. Katarzyny Madejskiej, brali udział w X Mikołajkowym Integracyjnym Turnieju Sportowym zorganizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  nr 2 w Skarżysku -Kamiennej. Nasi uczniowie, jako Wesołe Elfiki, rywalizowali w konkurencjach sportowych z Reniferami -uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz z Mikołajami -gospodarzami imprezy – podopiecznymi ośrodka. Dzieci integrując się z niepełnosprawnymi koleżankami i kolegami świetnie się bawiły, wcielając  w role Mikołaja i jego niezawodnych reniferów, pokonując różne tory przeszkód oraz rozgrywając bardzo emocjonującą bitwę na śnieżki. Podczas tego turnieju nie było przegranych i wszystkie trzy drużyny zajęły pierwsze miejsce.  Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał drobne upominki od Św. Mikołaja.

Czytaj więcej - http://www.spottedskarzysko.pl/fakty/item/1116-mikolajki-w-sosw-nr-2.html

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.