24.11.2016 - Teatr dla dzieci

24.11.2016 a24 listopada 2016 r. uczniowie kl. 4a i 4b wraz z wychowawcami oraz część uczniów kl. 6a z nauczycielem języka polskiego p. Dominiką Zagdan wybrali się do Miejskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt.: „Nasz Mikołajek” realizowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.Wyjście związane z omówieniem jednej z czterech lektur - "Mikołajek" było organizowane w ramach realizacji Podstawy Programowej edukacji polonistycznej (zakres rozszerzony, synkretyzm sztuk). Również 24listopada uczniowie klas I – III mieli okazję obejrzeć jedną z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych baśni w przepięknej oprawie scenicznej pt:” Piękna i Bestia”. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia przedstawili wersję nieco przekorną, odrobinę ironiczną, a przede wszystkim – niezwykle zabawną. Piękny i uwielbiany Gastor okazuje się być małostkowym łotrem, zawistnym i chciwym, a przerażająca monstrualna Bestia nosi w swojej piersi szlachetne i czyste serce. Przesłanie historii pozostało jednak niezmienne – w życiu nie należy kierować się pozorami, a to, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.