21.11.2016 - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21.11.201621 listopada, na całym świecie, obchodzony jest World hello day. Uchwalone w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych święto było wezwaniem do pokoju. W Polsce obchodzone jest pod nazwą Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Celem tej akcji jest namawianie do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która zawsze wsparta jest wszechobecną życzliwością. Ważne są drobne gesty, jak podanie ręki potrzebującemu, ustąpienie miejsca w autobusie, bezinteresowny uśmiech do ludzi na ulicy, zaparzenie komuś kawy, pomoc w nauce. Codzienne gesty, które tak niewiele kosztują, a tworzą wokół nas wyjątkową atmosferę. „Znajdź się wśród życzliwych!” to główne hasło tej kampanii. W naszej szkole pojawiło się tego dnia w wielu miejscach i przyczyniło się do wywołania uśmiechu na buziach uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Z inicjatywy p. Katarzyny Madejskiej, p. Joanny Plucner i p. Małgorzaty Wojciechowskiej szkole korytarze zmieniły swój wygląd. Dzieci z kl. III a, III b i IV b stworzyły własne drzewka życzliwości. Tego dnia ogłoszono również konkurs na najbardziej życzliwego ucznia/uczennicę oraz najbardziej życzliwego nauczyciela. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas II- VI. Zwycięzcy otrzymali ordery i „coś” słodkiego. A tak przedstawiają się wyniki: II a Nikola Kołodziej; II b Oliwia Korner; II c Bartek Jacek; III a Judyta Maciejska; III b Zosia Sańpruch; IV a Martyna Adamczyk; IV b Adam Makaruk; V Oliwia Dudek; VI a Sara Skuza; VI b Kinga Białobrzeska. Wśród nauczycieli zwyciężyła pani Barbara Sieniawska i pani Anna Piasta. Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.