25.11.2016 - Przyroda naszego miasta

25.11.2016Dnia 25. 11. 2016 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w lekcji przyrody przeprowadzonej przez przedstawicieli Skarżyskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu pt. „Poznaję, rozumiem i chronię bogactwo przyrodnicze ziemi skarżyskiej”. Podczas spotkania zaprezentowano najcenniejsze miejsca powiatu skarżyskiego, których atutem jest ciekawa rzeźba terenu oraz różnorodność fauny i flory. Pokazując piękno przyrody naszej okolicy zachęcono uczniów do dbałości o środowisko i podejmowania działań na rzecz jego ochrony. Po zakończonej prezentacji dzieci otrzymały materiały edukacyjne, które pozwolą utrwalić zdobyte wiadomości przyrodnicze oraz zachęcą do wycieczek po ziemi skarżyskiej.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.