Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 17.11.2016 - Kl. 6b w Bibliotece

17.11.2016 - Kl. 6b w Bibliotece

17.11.201617 listopada 2016 r. kl. 6b wraz z nauczycielem j. polskiego P. Beatą Adamską i bibliotekarzem szkolnym P. Joanną Plucner, wybraliśmy się na ciekawą lekcję biblioteczną, dzięki której dostarczyliśmy sobie garść potrzebnej wiedzy i niecodziennych wrażeń, w okolicznościach tematycznie sprzyjających nauce. A to wszystko za sprawą uprzejmości pani Anny Czajkowskiej, która dołożyła wszelkich starań, aby nasze spotkanie przebiegło w iście naukowej, aczkolwiek luźnej atmosferze.Przenosząc się w bogaty świat słowników , przypomnieliśmy sobie wiele istotnych pojęć oraz wskazań praktycznych, umożliwiają-cych nam umiejętne posługiwanie się i korzystanie z tego rodzaju źródeł wiedzy . Poszerzyliśmy nasze wiadomości o nowe, mniej znane nazwy leksykonów, takie jak: „Słownik wyrazów zapomnianych” czy „Słownik wyrazów kłopotliwych”. Dopełnieniem spotkania była seria ćwiczeń praktycznych, dająca szansę wychowankom sprawdzić nabytą wiedzę i zweryfikować już tę posiadaną. Powróciliśmy radośni i bogatsi o nowe informacje, które z pewnością wykorzystamy w naszych zmaganiach z językiem polskim.

W dniu 4 listopada 2016 roku, odbyła się lekcja biblioteczna dla uczniów klasy IV „b” w budynku Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka.  Zajęcia były dobrą okazją do propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Lekcję biblioteczną prowadzili: mgr Dominika Zagdan – nauczyciel języka polskiego, mgr Joanna Plucner – nauczyciel-bibliotekarz oraz P. Anna Czajkowska- pracownik biblioteki. Głównym celem lekcji była prezentacja słowników oraz zapoznanie uczniów z zasadami korzystania
z wiedzy książkowej.