Strona Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej - 02.09.2016 - Narodowe czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza

02.09.2016 - Narodowe czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza

02.09.2016Dnia 2 września uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami panią J. Pelowską, p. K. Chwiećko i p. K. Madejską, włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą przeznaczoną do wspólnego czytania było "Quovadis" Henryka Sienkiewicza. I chociaż nie jest to książka przeznaczona dla małych dzieci, bez trudu można było znaleźć fragmenty, którymi nawet najmłodsi uczniowie mogli się zachwycić. Najpierw wychowawcy przybliżyli postać Henryka Sienkiewicza i jego twórczość, a następnie w sposób bardzo wyważony, życie pierwszych chrześcijan. W czytaniu fragmentów pomogli uczniowie klasy VI b Amelka Więcław (Ligia) i Tomek Rachwał (Marek Winicjusz). Na takich lekcjach nie ma miejsca na nudę:)Była to również okazja do propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci.