11.05.2016- „Big talents” - Konkurs piosenki angielskiej

11.05.2016 2W środę 11 maja, w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej „Big talents” - organizowany dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu skarżyskiego.  Organizatorem wydarzenia było Gimnazjum Nr 2 w Skarżysku-Kamiennej, we współpracy ze szkołą językową Global Village, Urzędem Miasta Skarżysko-Kamienna i MCK w Skarżysku-Kamiennej.Konkurs miał na celu promocję nauki języka angielskiego i promocję lokalnych talentów wokalnych. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy 6b: Julia Kaczorek i Nadia Tuśnio, które śpiewały w duecie i śpiewająca solo Emilia Szczygieł. Dziewczyny przygotowały piosenki z repertuaru Adel: Somethinglikeyou i Hello. Uczennice przy wsparciu nauczyciela języka angielskiego P.Witolda Kolano bardzo dobrze przygotowały się do występów, które publiczność wynagrodziła zasłużonymi brawami. Bardzo silna konkurencja ze strony uczestników konkursu (szkoły ponadgimnazjalne i gimnazja, bez zróżnicowania na kategorie) nie dała co prawda naszym uczennicom możliwości uzyskania nagród, ale nie one jednak były najważniejsze- tylko fakt wzięcia udziału w prezentacji swoich umiejętności wśród utalentowanej muzycznie młodzieży naszego powiatu.

Czytaj więcej TUTAJ