11.05.2016 - Projekt edukacyjny - Książki moich marzeń”

11.05.2016Dnia 11.05.2016r. w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas 1-3 i 4-6, który zorganizowały: P. Katarzyna Włodarczyk i P. Kamila Tusznio. Była to część projektu edukacyjnego w ramach programu „Książka moich marzeń”, miał on również na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. W skład jury wchodziły: P. Ewelina Jurek z Biblioteki Pedagogicznej, P. Anna Czajkowska z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki im. Włodzimierza Sedlaka, dyrektor szkoły P. Grażyna Jurowska, wicedyrektor P. Jolanta Pelowska oraz pedagog P. Kamila Tusznio. Uczniowie recytowali wiersze różnych autorów i o urozmaiconej tematyce. Zarówno pierwsza jak i druga część konkursu rozpoczęła się utworem muzycznym zaśpiewanym przez: Alicję Granżan z klasy 1b- „ Motylem jestem” oraz Oliwię Dudek i Natalię Skowronek z klasy 4- „ Książka”.  Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami, na uwagę zasługuje fakt, iż niektórzy z nich recytowali po 6-7 zwrotek wierszy. Jury zauważyło również dbałość o szczegóły wykonania: charakteryzacja, rekwizyty, ruch sceniczny. Wybór był niezwykle trudny, szczególnie w klasach młodszych.

Wśród uczestników konkursu kl. 1-3 przyznano:
Patryk Kołodziej (1a) wiersz J. Brzechwy „Ryby, żaby i raki”
Maciej Zalewski (2a) wiersz J. Tuwima „Okulary”
Wiktor Warych (3b) wiersz I. Suchorzewskiej „Co się stało?”

Zuzanna Głogowska (2a) wiersz D. Gellner „W ogródku”
Lena Łabuda (1c) wiersz J. Tuwima „Kotek”.

Lena Suwara (3b) wiersz J. Brzechwy „Mucha”
Martyna Adamczyk (3a) wiersz J. Brzechwy „Na wyspach Bergamutach”
Ania Dulęba (3a) wiersz J. Brzechwy „Katar”

Wyróżnienia:
Grupa z klasy 2b: Martyna Ziomek, Zuzanna Lech, Jakub Wałachnia, Anna Stopa, Bartłomiej Makocki, Zofia Staniszewska 1b, Aleksandra Wałuto 1b, Zofia Wawrzonek 1c. Alicja Król 2a, Alicja Granżan 1b

Uczniowie, którzy znaleźli się na podium otrzymali książki oraz drobne upominki.
Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia i upominki.
Wśród uczestników konkursu kl. 4-6 przyznano:
I miejsce- Emilia Szczygieł (6b) wiersz „Czarownica”
II miejsce- Jakub Karbownik (6b) wiersz W. Bełzy „O Janku nieuku”
III miejsce- Grzegorz Jaromin (5a) wiersz Z. Herberta „ Pan od przyrody”.
Uczniowie w nagrodę otrzymali książki, słodkie upominki oraz długopisy. Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni i również otrzymali drobne upominki.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, uczniowie dopingowali swoich kolegów i koleżanki. Rodzice, którzy licznie przybyli na uroczystość wspierali brawami występujących wszystkich uczniów.