28.04.2016 - „ O talent trzeba dbać i szlifować go jak diament”- Wieczór talentów

28.04.2016 128 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się po raz kolejny Wieczór Młodych Talentów, który jest kontynuacją zadania „Szkoła odkrywców talentów” w ramach prowadzonych zajęć służących  rozwijaniu uzdolnień humanistycznych,matematycznych i artystycznych naszych uczniów. Uczestniczyli w nim rodzice wraz z uczniami, nauczyciele i zaproszeni goście: przedstawiciele Rady Miasta – Marek Gąska i Adam Ciok oraz prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji P. Łukasz Żuchowski.Uczniowie wyróżniający się otrzymali nominacje w kategoriach: mistrz polszczyzny, ortografii, poezji, recytacji, matematyki, sportu dziewcząt, sportu chłopców. Spośród nominowanych wybrano mistrzów poszczególnych kategorii, którym p. Dyrektor Grażyna Jurowska wraz z zaproszonymi gośćmi wręczyła statuetki.Następnie listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów, którzy uzyskali wyróżnienia za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016.  Statuetkę „Prymusa Szkoły ”otrzymali uczniowie z najwyższą średnią.

Wieczór Młodych Talentów był też okazją do zaprezentowania uzdolnień artystycznych: Wiktor Warych – recytacja, Natalia Skowronek – śpiew, Martyna Ziomek – gra na gitarze, Jakub Karbownik – recytacja, Oskar Ubysz – gra na ksylofonie, Alicja Granżan – śpiew, Marcel Wojdat – gra na akordeonie, Amelia Więcław – taniec, Natalia Skowronek – śpiew, Emilia Szczygieł i Marysia Obwarzanek – śpiew, Jakub Staniszewski-oprawa muzyczna. Na zakończenie P. Łukasz Żuchowski wręczył nagrody uczniom, którzy uczestniczyli w konkursie „ Dbajmy razem o naszą planetę”. Pani Dyrektor Grażyna Jurowska wręczyła dyplomy i podziękowania uczniom i nauczycielom, którzy w ciągu obecnego roku szkolnego brali udział w programach ogólnopolskich, które przyniosły szkole certyfikaty m.in.:Certyfikat za projekt systemowy „Szkoła współpracy”, Certyfikat za zdobycie umiejętności bezpiecznego korzystania z poczty e-mail w ramach ogólnopolskiej akcji „Pierwszy Mail”. Wieczór Talentów upłynął w uroczystej i pełnej wrażeń atmosferze. Udowodnił, że w skarżyskiej „ ósemce” nie brakuje talentów. Uroczystość przygotowali nauczyciele: p.Sylwia Kisiel, p. Magdalena Rybak, p. Barbara Sieniawska, p. Kamila Tusznio.
Serdeczne podziękowanie kierujemy do grupy tanecznej RESPEKT DANCE z MCK prowadzonej przez Annę i Tomasza Kurczyńskich oraz par tanecznych- turniejowych Patrycja Michalska i Wojciech Woźniak, Julia Chudzik i Jakub Piętak, którzy swym występem uświetnili nasz wieczór.

Prymusi 2015/2016 naszej szkoły to:
Amelia Więcław - średnia 5,45
Nadia Tuśnio - średnia 5,36
Tomasz Rachwał- średnia 5,27

Mistrzami naszej szkoły w poszczególnych kategoriach zostali:

Mistrz polszczyzny- Katarzyna Jardel, Olga Pożoga

Mistrz ortografiiKatarzyna Jardel

Mistrz poezjiAleksandra Barszcz

Mistrz recytacji- Jakub Karbownik

Mistrz matematykiTomasz Rachwał

Mistrz sportu dziewczątNadia Tuśnio

Mistrz sportu chłopcówMaciej Walkowiak