Dziennik Elektroniczny

13.05.2016 - Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2016 - Wyniki

13.05.2016Otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2016. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 6b Aleksandra Barszcz otrzymała 93,75 pkt. co dało jej  wyróżnienie w tym konkursie. Niewiele  zabrakło Natalii Skowronek z klasy 4, która uzyskała  85 pkt.  Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu. Naszym uczniom Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.